Society for Wildlife Forensic Science konference

Ve dnech 29. 10.-6. 11. se 5 členů teamu Centra environmentálních forenzních věd zúčastnilo mezinárodní konference v Ashlandu (OR, USA) pořádané Society for Wildlife Forensic Science.

Její součástí byly i různé workshopy, z nichž jsme se zúčastnili identifikace slonoviny a jejích napodobenin, identifikace peří a validace a aplikace STR panelů (Ivory Identification, Feather Identification, Validation and Application of STR Panels). Tyto workshopy probíhaly přímo v U. S. Fish and Wildlife Service Forensics Laboratory, kde se rovněž povedlo domluvit proměření značného množství lebek zájmových druhů šelem (medvědi, jaguáři, levharti), které jsou součástí projektu. Zázemí této laboratoře, specializace čistě na wildlife crime a sbírka exemplářů tvořená převážně zabavenými jedinci chráněných druhů je neskutečná.

Prostřednictvím 3 posterů a jedné přednášky jsme prezentovali dosavadní výsledky projektu, s některými účastníky konference jsme se domluvili na budoucí spolupráci. Kromě 3 prezentovaných posterů si můžete níže prohlédnout několik fotografií z navštívené laboratoře.